Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Naše stránky jsou nejlepšími v kraji

2. 3. 2018, Autor:Jan Vochomůrka

Litoměřice patřily mezi nejúspěšnější města soutěže Zlatý erb. Získaly hned dvě pomyslné medaile – zlatou a stříbrnou. Vyhlašování výsledků jubilejního 20. ročníku soutěže se uskutečnilo dnes v Krajském úřadu Ústeckého kraje.
 
Město Litoměřice ovládlo kategorii „Smart City a nejlepší elektronická služba“. První místo získala služba „Litoměřice: Komunitní plánování sociálních služeb“ a druhé „Geoportál – rozcestník mapových služeb“. Ocenění převzali tajemník Městského úřadu v Litoměřicích Milan Čigáš a vedoucí oddělení informačních technologií městského úřadu Leona Slabochová.

„Služby byly označeny jako uživatelsky přívětivé. Máme tedy nejlepší elektronickou službu na webu města. Oceněný Rozcestník přináší přehled mapových aplikací, například kde je ve městě vyhrazené parkovací stání pro osoby se ZTP. Nejen tímto je propojen s druhou zlatě oceněnou službou Komunitní plánování sociálních služeb,“ informoval tajemník Milan Čigáš.

 Zlatý erb je populární soutěž o nejlepší webové stránky, elektronické služby měst a obcí nebo webové turistické prezentace. Celkově se letos zapojilo 430 projektů ze všech 14 krajů České republiky. „Litoměřice: Komunitní plánování sociálních služeb“ postupuje do celostátního kola, které se bude konat v rámci konference „Internet ve státní správě a samosprávě“ 9. dubna v Hradci Králové. Další želízko v ohni jsou webové stránky litoměřického informačního centra „Turistický a informační portál", které se budou ucházet o Cenu ministryně pro místní rozvoj.

Městský úřad v Litoměřicích neustále zkvalitňuje své služby. Důkazem toho je nedávno spuštěná služba Tichá linka nebo rozklikávací rozpočet. Dalším chystaným projektem je UtilityReport, který bude cílit na stavebníky. Jde o bezplatný způsob podání žádosti o vyjádření správcům všech inženýrských sítí tak, aby nikdo nebyl opomenut.

Město bylo oceněno mnohokrát. Například v březnu roku 2016 získaly webové stránky města druhé místo v soutěži „Parádní web“ vyhlašované Ministerstvem vnitra ČR. V roce 2013 v soutěži Zlatý erb obsadilo třetí místo v kategorii Nejlepší elektronické služby za mapy bezbariérových tras.

I letošnímu ročníku soutěže Zlatý erb poskytují podobně jako v minulém roce oficiální záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR.Ostatní

Událo se ...

14. 6. 2024 | Výlet do Bečova nad Teplou 28. 5. 2024

Výlet do Bečova nad Teplou 28. 5. 2024
V rámci kampaně Místa přátelská seniorům, kterou pořádá každoročně Město Litoměřice, odbor sociálních věcí a zdravotnictví, si mohli litoměřičtí senioři udělat výlet do Bečova nad Teplou, kde se v útrobách zámku krom běžných komnat skrývá ...

14. 6. 2024 | Do života bez karambolu 12. 6. 2024 - akce pro 9. třídy

Do života bez karambolu 12. 6. 2024 - akce pro 9. třídy
Ve středu 12. 6. 2024 byl Policií ČR ve spolupráci s městem Litoměřice, odborem sociálních věcí a zdravotnictví a dalšími organizacemi připraven pro žáky 9. tříd litoměřických základních škol naučně zábavný program v rámci akci pod názvem Do života bez ...

11. 6. 2024 | Krajská zdravotní Nemocnice Litoměřice přijme dobrovolníky

Krajská zdravotní Nemocnice Litoměřice přijme dobrovolníky
Krajská zdravotní Nemocnice Litoměřice přijme dobrovolníky viz letáček. Máte chuť pomáhat druhým, bez nároku na finanční odměnu? Vaši pomoc potřebujeme zejména na lůžkových odděleních neurologie, rehabilitace a LDN. Cílem Vaší práce je obnovení ...
© 2022. Všechna práva vyhrazena.