Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Senioři se v Litoměřicích bavili na společenském odpoledni

17. 6. 2022, Autor: Bc. Libuše Rybářová

V uvolněném a přátelském duchu se před nadcházejícími prázdninami neslo tradiční Setkání seniorů v litoměřickém Kulturním a konferenčním centru. Odbor sociálních věcí a zdravotnictví tam pro ně připravil pohoštění a kulturní program. K dobré náladě přispěla živá hudba v podání kapely Relax, na jejíž žánrově pestré písně si řada návštěvníků akce ráda zatančila. Překvapením společenského odpoledne pak bylo vystoupení tanečníků z Lovosic.

Pozdravit seniory a popřát jim příjemně strávené setkání přišli také zástupci města starosta Ladislav Chlupáč a místostarosta Lukas Wünsch. „Je to moc milá akce a je dobře, že jsme se tu po delší době mohli opět sejít,“ řekl starosta a připomněl blížící se Senior fest, který se tuto neděli koná na Zahradě Čech a oblíbené plavby výletní lodí po Labi, které se na letošní léto rovněž chystají.
  
Do sálu Kulturního a konferenčního centra zamířili ve středu odpoledne jak návštěvníci z Litoměřic, tak i z okolních měst a obcí. Byl mezi nimi pan Miloslav. „Každá akce, která se dělá pro lidi, ať už jsou to děti, dospělí nebo důchodci, tak je to v dnešní nelehké době dobře. Je potřeba si psychicky odpočinout a odreagovat se. Na tato setkání chodíme moc rádi,“ shrnul.

Setkání seniorů organizuje město pravidelně. V posledních dvou letech ale jejich konání narušila epidemie koronaviru. Zmíněný Senior fest je však letošní novinkou. Jeho první ročník se uskuteční v neděli 19. června od 10 hodin na litoměřickém výstavišti pod taktovkou Městských kulturních zařízení.
 
Vystoupí tu Regius Band Jitky Dolejšové, Áda Škarda Band, sbor Puellae Cantantes, Cimbálovka Peter Goryczka a Krušnohorka. Pro návštěvníky jsou dále připravené různé workshopy a semináře a chybět nebudou ani ukázky sportovních aktivit. Vstupné je 50 korun.Ostatní

Událo se ...

19. 10. 2023 | 13. Divadelní benefice

13. Divadelní benefice
Centrum pro náhradní rodinnou péči ve spolupráci s divadelními soubory a kulturními zařízeními, za finanční podpory města Litoměřice, pořádá 13. Divadelní benfici, jejíž výtěžek bude určen pro rodiny s dětmi v náhradní rodinné péči.

4. 1. 2024 | Tříkrálová sbírka 2024

Tříkrálová sbírka 2024
Čtyřiadvacátý ročník Tříkrálové sbírky je již v plném proudu. Pokud se Vám dosud zatím nepodařilo koledníky Tříkrálové sbírky potkat v ulicích měst a obcí, využijte možnosti a přijďte 6. 1. 2024 od 18:00 na mši ke cti Tří králů a od ...

3. 11. 2023 | "IZS - Tvůj ochránce"

Tradičně pořádaná akce, která probíhá v rámci Národních dnů bez úrazu se za spolupráce ÚO Policie ČR Litoměřice s městem Litoměřice a dalšími organizacemi konala 3. 10. 2023 na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Tato akce je určena pro všechny ...
© 2022. Všechna práva vyhrazena.