Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Senioři se v Litoměřicích bavili na společenském odpoledni

17. 6. 2022, Autor: Bc. Libuše Rybářová

V uvolněném a přátelském duchu se před nadcházejícími prázdninami neslo tradiční Setkání seniorů v litoměřickém Kulturním a konferenčním centru. Odbor sociálních věcí a zdravotnictví tam pro ně připravil pohoštění a kulturní program. K dobré náladě přispěla živá hudba v podání kapely Relax, na jejíž žánrově pestré písně si řada návštěvníků akce ráda zatančila. Překvapením společenského odpoledne pak bylo vystoupení tanečníků z Lovosic.

Pozdravit seniory a popřát jim příjemně strávené setkání přišli také zástupci města starosta Ladislav Chlupáč a místostarosta Lukas Wünsch. „Je to moc milá akce a je dobře, že jsme se tu po delší době mohli opět sejít,“ řekl starosta a připomněl blížící se Senior fest, který se tuto neděli koná na Zahradě Čech a oblíbené plavby výletní lodí po Labi, které se na letošní léto rovněž chystají.
  
Do sálu Kulturního a konferenčního centra zamířili ve středu odpoledne jak návštěvníci z Litoměřic, tak i z okolních měst a obcí. Byl mezi nimi pan Miloslav. „Každá akce, která se dělá pro lidi, ať už jsou to děti, dospělí nebo důchodci, tak je to v dnešní nelehké době dobře. Je potřeba si psychicky odpočinout a odreagovat se. Na tato setkání chodíme moc rádi,“ shrnul.

Setkání seniorů organizuje město pravidelně. V posledních dvou letech ale jejich konání narušila epidemie koronaviru. Zmíněný Senior fest je však letošní novinkou. Jeho první ročník se uskuteční v neděli 19. června od 10 hodin na litoměřickém výstavišti pod taktovkou Městských kulturních zařízení.
 
Vystoupí tu Regius Band Jitky Dolejšové, Áda Škarda Band, sbor Puellae Cantantes, Cimbálovka Peter Goryczka a Krušnohorka. Pro návštěvníky jsou dále připravené různé workshopy a semináře a chybět nebudou ani ukázky sportovních aktivit. Vstupné je 50 korun.



Ostatní

Událo se ...

9. 6. 2023 | Deváťáci z Litoměřic se seznámili s prací policistů, hasičů či záchranářů

Deváťáci z Litoměřic se seznámili s prací policistů, hasičů či záchranářů
Žáci devátých tříd z litoměřických základních škol se dnes dopoledne účastnili akce nazvané Do života bez karambolu. Na výstavišti Zahrada Čech pro ně Policie ČR ve spolupráci s městem Litoměřice a dalšími organizacemi připravila celkem patnáct stanovišť, kde se ...

5. 6. 2023 | Domov U Trati oslavil 35. narozeniny zahradní párty

Domov U Trati oslavil 35. narozeniny zahradní párty
Již 35 let funguje v Litoměřicích Domov U Trati. Jubileum oslavili jeho klienti i zaměstnanci stylově - pořádnou párty. Již potřetí byla tradiční letní slavnost spojená s dětským dnem, a tak na zahradě domova měly zastoupení všechny generace. Za město Litoměřice se akce v nádherném ...

1. 6. 2023 | Litoměřičtí senioři vyrazili za zvířaty a rostlinami do Liberce

Litoměřičtí senioři vyrazili za zvířaty a rostlinami do Liberce
Poslední květnový den v ranních hodinách odjelo z autobusového nádraží 82 litoměřických seniorů směr Liberec, kde navštívili zoologickou a botanickou zahradu. Akce s názvem "Zvířata a rostliny – výlet" se konala v rámci kampaně Místa přátelská ...
© 2022. Všechna práva vyhrazena.