Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Na městském úřadu budou k dispozici automatické defibrilátory

4. 10. 2018, Autor:Jan Vochomůrka

Na Městském úřadu v Litoměřicích budou v nejbližších dnech k dispozici tři automatické externí defibrilátory (AED). Včera je převzal starosta Ladislav Chlupáč. Jeden z nich najde své místo přímo na Mírovém náměstí na informačním centru, další dva pak v budovách úřadu v Pekařské ulici u bezbariérového vstupu a Topolčianské ulici při hlavním vstupu.
 
AED defibrilátor je resuscitační přístroj, díky kterému může i laik zachránit lidský život. Zařízení je schopno pomocí elektrického výboje obnovit správnou činnost srdce při jeho zástavě. Po zapnutí samo udává pokyny, jak krok za krokem postupovat. Umístěn je ve speciálních skříňkách, které po otevření spustí alarm. Ten jednak chrání AED před krádeží či poškozením a zároveň v případě zásahu svolá další osoby v okolí.

 „Je to skvělý pomocník. Dosud jsme byli odkázání na klasickou masáž srdce, která je poměrně náročná. Tato pomůcka přímo diktuje postup a manipulace s ní je velice jednoduchá a zvládne ji každý. Zaměstnanci městského úřadu byli proškoleni, věřím však, že zařízení zvládne obsloužit i naprostý laik,“ poukázal na snadné používání defibrilátoru starosta Ladislav Chlupáč.

Podle slov tajemníka úřadu Milana Čigáše jde o další vstřícný krok směrem k občanům. Po zavedení tiché linky pro neslyšící město rozšiřuje své služby zakoupením defibrilátorů. „Nové jednotky budou přístupné pouze po dobu úředních hodin, ale do budoucna uvažujeme o zakoupení dalšího defibrilátoru, který by byl umístěn mimo úřad a byl by k dispozici 24 hodin denně. Prozatím počítáme s pomocí městské policie, která má od všech budov klíče. I jejich vozy hodláme vybavit AED,“ předeslal tajemník.
Defibrilátory úřad pořizoval ve spolupráci s litoměřickou nemocnicí. „Výběr probíhal na základě konzultace s primářkou našeho anesteziologicko-resuscitačního oddělení,“ uvedl výkonný ředitel nemocnice Radek Lončák.  

Nově zakoupené AED budou propojeny s aplikací „Záchranka“, která je schopna vyhledat vždy nejbližší zařízení.Ostatní

Událo se ...

4. 9. 2020 | Kampaň Místa přátelská seniorům začala na biskupství

Kampaň Místa přátelská seniorům začala na biskupství
Návštěvou podzemní části a zahrady biskupské rezidence dnes začal osmý ročník kampaně Místa přátelská seniorům, kterou připravili pracovníci komunitního plánování Městského úřadu v Litoměřicích. Jako každý rok připravilo první aktivitu ...

25. 6. 2020 | Kurzy bezpečné jízdy pro seniory

Kurzy bezpečné jízdy pro seniory

4. 5. 2020 | Férová snídaně 2020

Férová snídaně 2020
Férová snídaně je největší akce na podporu pěstitelů. Letošní ročník má kvůli pandemii způsobené koronavirem novou podobu. Letos budeme férově snídat doma! Ukažte svůj zájem o životy pěstitelů ve svém okolí i v dalekých zemích Afriky, Asie a Latinské ...
© 2017. Všechna práva vyhrazena.