Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Kampaň Místa přátelská seniorům v Litoměřicích odstartovala prohlídkou bývalé železniční zastávky.

10. 8. 2022, Autor: Bc. Libuše Součková

Procházkou od Informačního centra Městského úřadu k historické budově kavárny Káva s párou odstartoval v úterý 9. ročník kampaně Místa přátelská seniorům v Litoměřicích. V rámci akce s názvem Jízdenky, prosím! mohli účastníci z řad litoměřických seniorů v doprovodu pracovnic Informačního centra zavítat do prostor bývalé železniční zastávky a prohlédnout si například malé železniční muzeum a kancelář pana přednosty.

Na úvod výkladu o historii bývalé stanice dostali jako malou pozornost retro vlakovou jízdenku s aktuálním datem. 

„Vyrábějí se už jen v Jindřichově Hradci. Tam je jediná společnost, která tyto klasické jízdenky v současné době tiskne,“ vysvětlila spolumajitelka budovy, paní Jana Plíhalová, která se ujala průvodcovského výkladu, oblečená v dobové železničářské uniformě.

Mezi zhruba dvacítku účastníků při první úterní prohlídce patřil také Karel Vinš z Litoměřic. „Je to tady hezké. Pokud budu mít čas, chystám se i na další aktivity. Poslední dobou je tato akce stále lepší a lepší,“ zhodnotil.

Kampaň pořádaná Odborem sociálních věcí a zdravotnictví a jeho partnery bude v Litoměřicích pokračovat dalšími patnácti činnostmi až do 31. října. Tou nejbližší bude v pátek 26. srpna Den seniorů na letním koupališti, který se ponese v duchu sportovních soutěží i klidových aktivit.

Následovat budou mimo jiné oblíbené plavby výletní lodí po Labi, divadelní představení, turnaj v pétanque nebo různě tematicky zaměřené přednášky.  

„Nabídka aktivit pro litoměřické občany starší 60 let je skutečně pestrá. Naším hlavním cílem je seniory vzájemně propojit, aby spolu mohli navázat nová přátelství a zároveň se seznámili s činností organizací, které ve městě poskytují sociální služby, vzdělávání a volnočasové vyžití,“ uvedla Renáta Jurková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.

Vzhledem k hojné účasti na jednotlivých aktivitách v minulých letech budou účastníci při některých z nich rozděleni do skupin. Plavby lodí a prohlídka stanice profesionálních hasičů se uskuteční dokonce ve dvou termínech, přičemž každý účastník si vybere jen jeden z možných termínů. Vstupenky na plavby lodí si senioři mohou vyzvednout v pátek 12. srpna od 9 hodin v Informačním centru na Mírovém náměstí.

Na stejném místě si dosud nepřihlášení zájemci mohou vyzvednout i brožuru s podrobným programem a termíny všech akcí. Získají tam také soutěžní kartu, do které mohou sbírat razítka z jednotlivých činností. Závěrečné vyhodnocení kampaně se slavnostním oceněním proběhne na každoročním Vánočním setkání v Kulturním konferenčním centru 7. prosince.Ostatní

Událo se ...

9. 6. 2023 | Deváťáci z Litoměřic se seznámili s prací policistů, hasičů či záchranářů

Deváťáci z Litoměřic se seznámili s prací policistů, hasičů či záchranářů
Žáci devátých tříd z litoměřických základních škol se dnes dopoledne účastnili akce nazvané Do života bez karambolu. Na výstavišti Zahrada Čech pro ně Policie ČR ve spolupráci s městem Litoměřice a dalšími organizacemi připravila celkem patnáct stanovišť, kde se ...

5. 6. 2023 | Domov U Trati oslavil 35. narozeniny zahradní párty

Domov U Trati oslavil 35. narozeniny zahradní párty
Již 35 let funguje v Litoměřicích Domov U Trati. Jubileum oslavili jeho klienti i zaměstnanci stylově - pořádnou párty. Již potřetí byla tradiční letní slavnost spojená s dětským dnem, a tak na zahradě domova měly zastoupení všechny generace. Za město Litoměřice se akce v nádherném ...

1. 6. 2023 | Litoměřičtí senioři vyrazili za zvířaty a rostlinami do Liberce

Litoměřičtí senioři vyrazili za zvířaty a rostlinami do Liberce
Poslední květnový den v ranních hodinách odjelo z autobusového nádraží 82 litoměřických seniorů směr Liberec, kde navštívili zoologickou a botanickou zahradu. Akce s názvem "Zvířata a rostliny – výlet" se konala v rámci kampaně Místa přátelská ...
© 2022. Všechna práva vyhrazena.